Hitta uppfödare

Uppfödare som är medlemmar i JSK

Denna service är endast till för uppfödare som är medlem i Japansk Spetsklub. För att finnas med här mäste man ha kennelnamn, eller vara under registrering i SKK. Japansk Spetsklubben tar inget ansvar för de uppfödare som finns med på uppfödarlistan.Vill ni finnas med i vår kennelförteckning, maila in dina uppgifter till   webmaster@japansk-spetsklubb.se   

   
­Aftonros Kennel
Rose­Marie och Roger Ekström
0725 550258/0702 137180
E­mail: ekstrom98@hotmail.com
Gotland

Basscubic's Kennel

Felicia Nordblad
079-3442526
flisa-lisa@hotmail.com
Åstorp
 
Alegros Kennel
Irene Petterson
0730332797
Hemsida: www.kennelalegros.se
Email: alegroskennel@gmail.com
Oskarshamn

Betty­Boopś Kennel

Carina Karlsson
070­2742127
Email:carinakarlsson.paboda@hotmail.com
Söderåkra
Bländvita Kennel
Ida Otterholm
0738­021171
E­mail: kontakt@idaotterholm.se
Askersund
Bless Me Kennel
Marie Walderstedt
073­905 35 20 / 0322­63 93 57
Hemsida: www.bless­me.se
E­mail: kennel@bless­me.se
Alingsås
 
Crepellos Kennel
Isabella Lager
0704­962882
E­mail: isa@crepello.se
Billeberga

 

Chezzay’s Kennel
Mikaela Sandbacka
073­5286304
Hemsida: www.chezzays.com
E­mail: mikaela@chezzays.com
Södertälje
Elliegårdens kennel
Bodil Åslund Rösth
070­ 259 69 69
E­mail: bodil@elliegarden.se
Lillhärdal

Edelbi´z Kennel

Ellinor,Birgitta Edström
0730422395
Sundsvall
Isumi's Kennel
Carina Lundgren
0171­474140
E­mail: lundgren@isumiskennel.se
Enköping
Enfloy'z kennel
Ewa Werner
0227­14388
Hemsida: www.enfloyz.se
E­mail: kennel@enfloyz.se
Eskilstuna
Kovachii ́s Kennel
Maud och Tommy Bjerkhaug
0499­30133 / 070­7961943
E­mail: bjerkhaug@swipnet.se
Ruda
Kannibalen’s Kennel
Christina Thursfield
0435­442418 / 070­9526776
Email:kannibalenskennel@gmail.com
Ljungbyhed
­Kvarnlyckans Kennel
Ann och Susanna Engström
016­73088
E­mail: nettis_87@hotmail.com
Eskilstuna
Kullhagas Kennel
Lars­Göran Granberg
036­379067 / 070­415 06 29
Hemsida: www.kullhagas.se
E­mail: kullhagas@telia.com
Bankeryd
Mellskogens Kennel
Yvonne Rengren
0768­320749
E­mail: rengren.yvonne@telia.com
Österfärnebo
Lunnetassens Kennel
Ann-Christine Karlsson
0702613208
Hemsida: www.lunnetassens.se 
Email:Anki3@glocalnet.com
Sundsvall
­Noidens Kennel
Maggan Siljeström
0152­32674
E­mail: noiden@bredband.net
Strängnäs
Moalitz Kennel­
Yvonne och Robert Karlsson
070­2498116
Hemsida: www.moalitz.com
E­mail: yvonne@moalitz.com
Uppsala
Rosspetsens Kennel
Linda Lager
070­664 69 22
E­mail: lindalager1@hotmail.com
Skokloster
Red Aire Kennel
Ulla­Britt Gylefors
070­5818376 / 08­55042000
Hemsida: ingen
E­mail: ub.gylefors@hotmail.com
Enhörna
Shiromi's Kennel
Gurli Ask
0304­662189
Hemsida: ingen
E­mail: sune.ask@telia.com
Fagerfjäll
Rowley’s Kennel
Rose­Marie Emery & Monica Algotsson
016­35 50 95, 0221­540 21
E­mail: rowleys@hotmail.com
Eskilstuna
Slåbodas Kennel
Stina Hween
0708­131985
Alicante
Spanien
Silvermånens Kennel
Elisabeth Risberg
0278­37122
Hemsida: ingen
E­mail: elisabetr@spray.se
Bollnäs
Wisexs Kennel
Inger Johansson
08­58173578
Hemsida: www.wisexs.se
E­mail: 08­58173578@telia.com
Kungsängen
Snösnos Kennel­
Lena och Jan­Erik Binggeli
072­1879100 / 070­1721244
Hemsida: www.snosnos.se
E­mail: lena.binggeli@bredband.net
Bro
Yukiko's Kennel
Katarina Lenander
0303­773451
Hemsida: ingen
E­mail: katarina.lenander@home.se
Ödsmål
Vitaminas kennel­
Anne Huhtanen
031­271173 / 0732­644686
Hemsida: www.vitaminas.se
E­mail: vitaminaskennel@gmail.com
Mölndal

Sjölyckan´s Kennel

Eva Bjarnesjö

070-2654736/0530-10576 

www.sjoelyckans-kennel.se

Mellerud 

Wellness Dogs Kennel
Gunilla Molnell
070­5529700
E­mail: gunilla@molnelle.se
Västerås

 

 

 

Zewens Kennel

NilsGunnar Nilsson
0413-70831/070-5664335
nissezewens@gmail.com
Marieholm

 

 
 

Utländska Uppfödare

 
­Grandelight's Kennel
Grethe Nykkelmo
+4798 41 51 45
E­mail: grethenykkelmo@gmail.com
Norge
Jukila's Kennel
Lisbeth Holm
+45 2511 8691
Email:Julias.jap@gmail.com
Holbæk Denmark
Kennel Noblewhite
Kirsi Vähätalo
+358 50 3803994
Hemsida: www.noblewhite.fi
email: kennel.noblewhite@gmail.com
Finland
Wilmaya Kennel
Tore o Tone Botten
+4762586500
Hemsida: www.wilmaya.com
E­mail: tobottor@online.no
Norge
Kennel Dunlin
Elna Kleiv
Mobil : 0047 91668599
Norge